Medycyna i zdrowie, nr 1/2005

Czy olej cedrowy leczy?

Są ludzie, którzy już wiedzą, jak pozbyć się swoich uciążliwych chorób. Jedną z takich osób jest Joanna. Poprosiliśmy Joannę, która przez 6 tygodni stosowała olej cedrowy, aby opisała swoje doświadczenia.

Medycyna Alternatywna: Jak w ogóle zaczęła się Pani przygoda z tym preparatem?

Cedrus-olej z orzechów cedrowych

Joanna: Po prostu przeczytałam artykuł w jednej z ogólnopolskich gazet. Zwróciłam uwagę przede wszystkim na problemy trawienne i cholesterol, bo miałam właśnie takie kłopoty ze zdrowiem (ale nie ma się czego wstydzić – jestem już po 40-ce i wiele moich koleżanek też cierpi na to samo). A preparat zamówiłam telefonicznie i po kilku dniach otrzymałam przesyłkę pocztą.

 

MA: Skoro mówi pani o swoich chorobach w czasie przeszłym, że je pani "miała"...

 

J: Tak, tak, właśnie chciałam o tym powiedzieć. Słabe trawienie i obstrukcje – to był duży problem. Zaczęłam przyjmować 2 łyżeczki oleju cedrowego dziennie i praktycznie po tygodniu zauważyłam, że organizm lepiej trawi. Zwiększyła się też częstotliwość wypróżniania, co dało mi naprawdę ogromną ulgę.

 

MA: Miała też pani problem z cholesterolem?

 

J: Tak, niestety stwierdzono u mnie podwyższony poziom cholesterolu we krwi i zaczynała się już miażdżyca. A dodatkowo związane z tym nadciśnienie... Czułam się coraz gorzej.

 

MA: Na pewno lekarz zalecił pani zmianę diety.

 

J: Oczywiście – mniej tłuszczu, więcej warzyw i owoców, ale trudno było mi się przestawić. Kiedy już udało mi się jeść zdrowiej i jednocześnie przyjmowałam leki, myślałam, że szybko wyzdrowieję. Jednak poprawa okazała się minimalna. Między innymi dlatego, z dużą nadzieją sięgnęłam po olej cedrowy.

 

MA: I jaki był efekt?

 

J: Poziom cholesterolu spadł, ale nie od razu. Zastosowałam 2 kuracje po 3 tygodnie każda ( z przerwą 2 tygodnie) i praktycznie dopiero pod koniec drugiej kuracji sytuacja z moim cholesterolem zaczęła się coraz bardziej poprawiać.

 

MA: Jak to pani zauważyła?

 

J: Przede wszystkim zaczęłam czuć się lepiej i miałam lepsze wyniki, niż poprzednio.

 

MA: Tak więc olej cedrowy pomógł?

 

J: Tak, jak najbardziej. Na pewno zmiana diety też się przyczyniła, ale dopiero, jak zaczęłam przyjmować olej, nastąpiła wyraźna poprawa.

 

MA: Widziałam, że olej cedrowy nadal stoi u pani w domu.

 

J: I nadal go przyjmuję. Nie chcę z niego rezygnować teraz, kiedy tak bardzo mi już pomógł. Mam nadzieję, że dzięki niemu w przyszłości będę się czuła jeszcze lepiej. A poza tym zachęcam znajomych, pokazuję im preparat i opowiadam o swoich doświadczeniach.

 

MA: Bardzo dziękuję za rozmowę.

 

Rozmawiała: Anna Ożarowska

 

Przyjmujemy zamówienia:

telefonicznie: 0 801 801 190 (od pon. do piąt. w godz. 8.00 – 16.00)

listownie: Alter Medica, ul. Spokojna 11, 34-300 Żywiec

przez Internet: Alter Medica

 

Dystrybutor farmaceutyczny: Szupex, tel.: (033) 860 47 10