Medycyna i zdrowie, nr 1/2017

FIT HIT

Według niektórych badań, przy spożyciu ostrej potrawy organizm jest w stanie spalić nawet do 45 kcal więcej niż po zjedzeniu łagodnego posiłku.

Kapsaicyna zawarta w chili przyczynia się do spalania zapasów tłuszczu, które zgromadziły się w nieestetycznej tkance podskórnej. Bardzo dobre efekty uzyskamy łącząc działanie chili z zieloną herbatą i błonnikiem jabłkowym. Wyciąg z zielonej herbaty hamuje wchłanianie tłuszczu w jelitach, a jednocześnie stymuluje redukcję nagromadzonej tkanki tłuszczowej, w tym – cellulitu. Błonnik w procesie trawienia wchłania wodę i pęcznieje w żołądku, dając uczucie sytości. Poprawia też perystaltykę jelit i przyspiesza wydalanie resztek pokarmowych.

 

Zielona kawa uznawana jest za efektywny środek wspomagający odchudzanie. Skuteczne odchudzanie, jakie gwarantuje, możliwe jest przede wszystkim dzięki obecności kwasu chlorogenowego. W przewodzie pokarmowym jego działanie przejawia się obniżaniem wchłaniania węglowodanów. To powoduje, że organizm niezbędną energię zaczyna czerpać ze zgromadzonych w tkance tłuszczowej zapasów, przyczyniając się do ich redukcji. Dzięki niemu można pozbyć się nadmiaru kilogramów w sposób skuteczny i bezpieczny. Kwas chlorogenowy może spowalniać wydzielanie glukozy do układu krwionośnego po posiłku. Kofeina zawarta w ziarnach kawy wspólnie z kwasem chlorogenowym ma korzystny wpływ na oczyszczanie organizmu z toksyn.

 

Zarówno kurkuma jak czarny pieprz korzystnie wpływają na procesy trawienne, wspomagają metabolizm, wzmacniają wątrobę i pęcherzyk żółciowy. Łagodzą też niestrawność, zaparcia, biegunki i wzdęcia. Kurkuma ma właściwości wspomagające wydzielanie soków żołądkowych i żółci – utrzymuje w dobrej formie wątrobę i woreczek żółciowy, a nawet chroni je przed uszkodzeniami. Działa przeciwwirusowo, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zawarta w ekstrakcie z owoców czarnego pieprzu piperyna poprawia przyswajanie kurkumy, wspomaga regulowanie pracy przewodu pokarmowego. Stymuluje wydzielanie soków trawiennych oraz intensywniejsze spalanie tłuszczu przez organizm.

 

KUP TERAZ