Medycyna i zdrowie, nr 2/2008

Natu-Pharm

Laboratorium Farmaceutyczno-Kosmetyczne NATU-PHARM jest polską firmą specjalizującą się w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych do stóp, preparatów pielęgnacyjno- higienicznych oraz antybakteryjnych środków do utrzymania czystości, przeznaczonych głównie do stosowania w placówkach służby zdrowia i w aptekach.

natu-pharm, undosal, natupharm, alenoicNasze wyroby zawierają naturalne substancje roślinne, mineralne i ich pochodne. Charakteryzują się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem stosowania, co potwierdzają przeprowadzone badania dermatologiczne, mikrobiologiczne i aplikacyjne. Własne, oryginalne receptury wyrobów oparto na surowcach o najwyższej jakości pochodzących od dostawców o międzynarodowej renomie. Każda partia surowców dopuszczonych do produkcji posiada niezbędne atesty i świadectwa kontroli jakości. Załoga firmy posiada wieloletnie doświadczenie produkcyjne i naukowo-badawcze w zakresie technologii farmaceutycznej i kosmetycznej, co gwarantuje wysoką skuteczność i bezpieczeństwo stosowania formułowanych receptur oraz wysoką jakość produkowanych wyrobów. Produkowane preparaty pielęgnacyjne i środki antybakteryjne do utrzymania czystości są dokładnie testowane przed wprowadzeniem do obrotu i uzyskują wymagane zezwolenia i atesty Państwowego Zakładu Higieny. Zarówno liczba sprzedawanych wyrobów, jak i liczba nowych kontarhentów wspópracujących w zakresie dystrybucji naszych produktów z roku na rok stale się zwiększa. Systematycznie poszerzamy również asortyment produkowanych preparatów. Kosmetyki pielęgnacyjne do stóp oraz preparaty pielęgnacyjno- higieniczne sprzedawane są głównie w aptekach, sklepach zielarsko-medycznych i drogeriach, natomiast ich dystrybucja jest realizowana poprzez hurtownie farmaceutyczne, zielarskie i kosmetyczne. Antybakteryjne środki do utrzymania czystości są rozprowadzane bezpośrednio lub poprzez przedstawicieli do szpitali, przychodni i gabinetów lekarskich, aptek oraz innych placówek i zakładów.

 

alenoic, natu-pharmALENOIC zmiękczający krem do stóp z aloesem i olejem krokoszowym.

ALENOIC skutecznie przeciwdziała nadmiernemu wysuszaniu i rogowaceniu naskórka stóp, czyni skórę gładką i delikatną. Usuwa a następnie zapobiega bolesnym pęknięciom skóry pięt. Zawarty w kremie olej krokoszowy bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz olej oliwkowy w połączeniu z euceryną skutecznie usuwają dolegliwości występujące przy nadmiernym wysuszaniu i pękaniu skóry stóp. Występujący w preparacie ALENOIC wodny wyciąg ze świeżych liści aloesu wpływa dodatkowo gojąco na drobne, powierzchowne zranienia i spękania skóry. Ponadto olejek miętowy działa chłodząco oraz antyseptycznie, dając stopom świeży zapach. Krem dobrze się wchłania i łatwo rozprowadza, posiada naturalne pH skóry.

Sposób użycia:

Po umyciu i osuszeniu stóp, niewielką ilość kremu ALENOIC wcierać rano i wieczorem przez kilka minut w skórę, lekko masując stopy. Systematyczne stosowanie kremu zmiękcza skórę stóp, zapobiegając rogowaceniu naskórka oraz pękaniu skóry pięt.

undosal, natu-pharmUNDOSAL przeciwpotliwa zasypka do stóp 

UNDOSAL skutecznie zapobiega nadmiernej potliwości stóp i maceracji skóry , działając antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie. Zalecany szczególnie dla osób ze skłonnością do grzybicy międzypalcowej. Działa osuszająco oraz znosi przykry zapach potu, dając uczucie świeżości i przyjemny zapach mięty.

Sposób użycia:

Zasypkę UNDOSAL stosować 1-2 razy dziennie, pudrując przestrzenie międzypalcowe i skórę stóp, po uprzednim starannym ich umyciu i osuszeniu, do czasu ustąpienia objawów pocenia. Nie stosować u dzieci poniżej trzeciego roku życia.

 

natupharm, natu-pharmNATUPHARM przeciwpotliwa pasta do stóp z szałwią i olejkiem miętowym.

NATUPHARM skutecznie przeciwdziała nadmiernemu poceniu się stóp, w szczególności u osób ze skłonnością do grzybicy międzypalcowej. Lekko wysusza skórę oraz znosi przykry zapach potu, dając uczucie chłodu i świeżości oraz przyjemny zapach mięty. Ponadto zawarty w preparacie wyciąg z liści szałwi, działa ściągająco i przeciwzapalnie.

Sposób użycia:

Pastę NATUPHARM stosować jeden raz dziennie smarując cienką warstwą części podeszwowe stóp jak i przestrzenie międzypalcowe do ustąpienia objawów pocenia. Preparat łatwo zmywa się wodą. Nie stosować u dzieci poniżej trzeciego roku życia.